Vispasaules Ahmadija Musulmaņu kopienas vadītājs Hazrats Mirza Masrūrs Ahmads kopā ar Kanādas premjerministru Džastinu Trudo

Ahmadija Musulmaņu Kopiena atzinīgi vērtē nesenos Kanādas premjerministra, Žistēna Trido, komentārus par to, cik svarīgi ir izmantot savas tiesības uz vārda brīvību un atbildību.

Kā ziņo plašsaziņas līdzekļi, kad nesen tika jautāts, vai vārda brīvībai būtu jāļauj izjokot vai izsmiet reliģijas vai reliģiskos līderus, Trido atbildēja:

“Mēs vienmēr aizstāvēsim vārda brīvību, bet vārda brīvība nav bez ierobežojumiem. Mēs esam parādā sev, ka rīkojamies ar cieņu pret citiem un mēģinām neapdomīgi vai nevajadzīgi nenodarīt pāri tiem, ar kuriem mēs dalāmies sabiedrībā un planētā. Mums nav tiesību, piemēram, kliegt: “uguni” kinoteātrī, kas ir pārpildīts ar cilvēkiem, vienmēr pastāv ierobežojumi. Tādā plurālistiskā, daudzveidīgā un cieņpilnā sabiedrībā kā mēs, mēs esam parādā sev, to lai mēs apzinātos mūsu vārdu ietekmi, mūsu rīcību attiecībā uz citiem, jo īpaši šīm kopienām un iedzīvotājiem, kuri joprojām izjūt lielu diskrimināciju.”[1]

Ahmadija Musulmaņu Kopiena uzslavē premjerministru Trido par drosmi ieņemt pozīcijas, aizstāvot tos, kuri turpina turēt reliģiju kā svēto.

Atbildot uz Trido komentāriem, Ahmadija Musulmaņu Kopiena Pasaules Vadītājs, Viņa Svētība, Hazrat Mirza Masrūrs Ahmads norāda:

“Es ļoti augstu vērtēju Kanādas premjerministra komentārus par nepieciešamību noteikt ierobežojumus vārda brīvībai. Es uzskatu, ka tas ir pareizais veids, kā veicināt mieru un saskaņu sabiedrībā. Protams, es vienmēr esmu saglabājis pārliecību, kuras pamatā ir mana ticība, ka ir nepareizi lieki provocēt un aizvainot jebkuras tautas reliģiskos uzskatus, neatkarīgi no tā, vai tie ir kristieši, ebreji, hinduisti, musulmaņi vai kādas citas ticības piekritēji.”

Hazrat Mirza Masrūrs Ahmads tālāk norāda:

“Es esmu daudzreiz teicis, ka tad, kad miljoniem Musulmaņu reliģiskie uzskati tiks nežēlīgi ievainoti, tas, protams, radīs aizvainojumu Musulmaņu kopienā. Diemžēl nesenā vēsture liecina, ka vienmēr būs neliela tā saukto Musulmaņu minoritāte, kas nežēlīgi pārkāpj islāma mācības un reaģē ekstrēmā veidā, kā mēs to nesen redzējām Francijā. Savukārt šī ietekme ir tiem, kas cenšas aizstāvēt vārda brīvību par katru cenu, un tādējādi šis negantais naidīguma cikls turpina griezties, un plaisa starp musulmaņiem un pārējo sabiedrību padziļinās. Tāpēc mums ir vajadzīgi vadītāji, kas ne tikai nosoda vardarbīgo reakciju, bet arī atzīst, ka mūsu brīvību un tiesību īstenošana nav jāizmanto, lai lieki provocētu vai kaitinātu citus. Šajā sakarā es izsaku sirsnīgu pateicību Trido kungam un lūdzu, lai arī citi pasaules līderi atzīst, ka ir ļoti svarīgi veidot saliedētu sabiedrību, kurā tiek aizsargātas visu reliģiju iedzīvotāju jūtas.”

(Piezīme: Fotoattēli šajā preses paziņojumā tika uzņemti 2016. gadā.)

Source: https://www.alislam.org/press-release/world-head-of-ahmadiyya-muslim-community-welcomes-comments-of-canadas-prime-minister-regarding-freedom-of-expression/